Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Koncert kameralny włoski duet DECARISMODUO | 16 października 2019 r.

Serdecznie zapraszamy 16 października 2019 r. (niedziela) godz. 18.30 na koncert kameralny włoskiego duetu DECARISMODUO w składzie:

Elena Biasi – harfa

Stefano Tincani – puzon

ELENA BIASI
Pochodzi z Vicenzy, gdzie ukończyła Konserwatorium Arrigo Pedrollo w klasie harfy prof. Marii Rosa Fogagnolo. Poświęciła się studiowaniu muzyki kameralnej. Gra w duecie „Decarismo” z puzonistą Stefanem Tincani, z którym zdobyła 3. nagrodę na Krajowym Konkursie „Miasta Riccione” w 2012. Elena Biasi należy do grupy teatralnej „Macedonia Clown” w Reggio Emilia, z którą zwyciężyła w 2009 w I edycji Festiwalu „I Teatri del Sacro” w Lucca. Intensywne szkolenia dotyczące metod nauczania Orffa-Schulwerk umożliwiły jej podjęcie pracy nauczycielki muzyki szkołach okręgu Vicenza i Reggio Emilia. Należy do Stowarzyszenia Kultury Muzycznej Santa Cecilia w Reggio Emilia. Uczestniczyła w I i II kursie Harp Jazz w Mediolanie prowadzonym przez harfistkę jazzową Marcellę Carboni. E. Biasi współpracowała z Orkiestrą Teatro Olimpico w Vicenzy, Chórem i Orkiestrą Miasta Vicenza oraz Solistami Świętego Marka. Jest harfistką w orkiestrze „Accademia del Concerto” w Montecchio Maggiore. Współpracuje także z Filarmonica Città del Tricolore di Reggio Emilia.

https://www.facebook.com/elena.biasi…

STEFANO TINCANI
Ukończył w 2002 r. Puzon w „L. Campiani ”w Mantui pod kierunkiem Maestro Cristiano Boschesi, w 2011 roku uzyskał stopień naukowy drugiego stopnia u Maestro Gianluca Scipioni w„ A. Peri ”Reggio Emilia. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich na puzon i eufonium z nauczycielami o międzynarodowej renomie, w tym: Josephem Alessi „Fossano 2008”; Gomalanbrass Montalto Ligure 2006 – 2007, Musica Riva Festival 2008 – 2011 (Riva del Garda), Steven Mead i Matteo Caramaschi (Euphonium) 2005 „Box Sonora Roma”; Epsilon Quartett Mantua Conservatory 2002. Współpracował i nadal współpracuje z wieloma włoskimi orkiestrami, takimi jak: Orkiestra Filarmonica Italiana, Orkiestra „Bruno Maderna” z Forli, Orkiestra Filharmoniczna Teatro Regio w Turynie, Orkiestra Friuli Venezia Giulia, Orkiestra Regionale del Veneto „Filarmonia Veneta”, Orkiestra Virtuosi Italiani, Orkiestry kameralnej Padwy i Wenecji Euganejskiej, Filharmonii Teatro Comunale w Bolonii, Orkiestry symfonicznej Rossini z Pesaro, Orkiestry symfonicznej „Teatro Olimpico di Vicenza”, gdzie pełnił rolę II puzonu w latach 2002-2014. Od 2005 roku jest dyrektorem orkiestry dętej miasta Reggio Emilia „Filarmonica Città del Tricolore”.

https://www.filarmonicacittadeltricolore.com/stefano-tincani

https://www.facebook.com/decarismoduo/

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail