Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

9 października 2016 r., g 18.45 – KONCERT KAMERALNY

Kapela Polonica

Barbara Rogala – sopran

Emilia Kinecka – flety podłużne

Maciej Milczarek – klawesyn

Piotr Młynarczyk – viola da gamba

Program:

J. Ch. Pepusch, K. F. Abel, G. Ph. Telemann, J. S. Bach

 

KAPELA POLONICA składa się z ludzi, którzy w swoim życiu kierują się pasją. Każdy z członków zespołu odbył swoją podróż, w trakcie której zbierał doświadczenia z różnych stron kraju i świata. Za nami długoletnia edukacja muzyczna zakończona studiami wyższymi w takich miastach jak, Wrocław, Poznań, Łódź, Trossingen, a także warsztaty, koncerty, konkursy, a w końcu wybór specjalizacji – muzyki dawnej, choć nie tylko! Wciąż czerpiemy z różnych gatunków muzycznych, co pozwala nam nieustannie na nowo realizować się w wykonywaniu muzyki dawnej. Poszukiwania inspiracji muzycznych wciąż trwają, bierzemy udział w kursach czy konsultacjach z wybitnymi artystami. Chcąc jak najwierniej przekazać oryginalne brzmienie gramy na kopiach instrumentów historycznych. Skarbnicą wiedzy są także koncerty, nawiązywanie relacji z publicznością, a wszystko to przynosi nam wiele radości!

BARBARA ROGALA Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Współpracowała z takimi zespołami jak: Londyński Gabrieli Consort Choir, Filharmonia Łódzka, Zespół Wokalny „IV Wymiar – Formacja Eksperymentalna”, Zespół Wokalny „Vivid Singers”, (m.in. Queen Symfonicznie) Międzynarodowy Chór In Terra PAX, Chór i Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej. Uczestniczyła w kursach prowadzonych m. in. przez prof. Piotra Łykowskiego, prof. Stefana Kamasę, Christiana Eulera, dr Katarzynę Dondalską. Koncertowała w Niemczech, Belgii, Francji, Irlandii, Ukrainie, Włoszech i Polsce. Występy solowe: „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego (2014), I Maraton Bachowski – Filharmonia Łódzka, Kantata BWV 49 (2015), AŻ Festiwal – Sala Koncertowa AM w Łodzi (2015), Występy solowe z chórem „Vivid Singers”. Koncerty z Kantatą 51 J. S. Bacha (2014/2015). Występuje solowo na scenie Filharmonii Łódzkiej. Współpracuje i nagrywa z Polsko-Izraleskim Projektem PGR & Zilberman.

EMILIA KINECKA Ukończyła studia I st. w klasie fletu podłużnego u Tomasza Dobrzańskiego (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), oraz studia II st. u dra Marka Nahajowskiego (Akademia Muzyczna w Łodzi). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Jitka Konečna, Kornelius Unckell, Goffredo degli Esposti. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią Dolnośląską, zespołem Ars Cantus, Cameratą Cracovią. Od 2006 roku prowadzi zespół Mille Regretz grający na kopiach renesansowych fletów podłużnych. Z zespołem tym brała udział w wielu polskich festiwalach muzyki dawnej i cyklach koncertowych, takich jak: Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie, Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.

MACIEJ MILCZAREK Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej. Studiował również w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen w Niemczech, w klasie prof. Marieke Spaans, ostatniej uczennicy legendarnego Gustava Leonhardta. Maciej jest finalistą międzynarodowego konkursu muzyki współczesnej Prix Annelie de Man 2015 w Amsterdamie oraz stypendystą Dartington Hall Trust. Wraz z Martą Kotaszewską, Olgą Ziembińską i Piotrem Młynarczykiem tworzą audio-wizualny projekt Calvi Ragazzi. Debiutowali na festiwalu Czytaj! w 2014 roku w Częstochowie muzyczną interpretacją książki „Fuga” autorstwa Wita Szostaka.

PIOTR MŁYNARCZYK Ukończył PSM w Częstochowie w klasie wiolonczeli Siergieja Rysanova. W 2009 roku rozpoczął studia w klasie violi da gamba Kazimierza Pyzika w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2015 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie violi da gamba Justyny Krusz. Swoje umiejętności rozwijał także na kursach m. in. u takich pedagogów jak: Guido Balestracci, Bruno Cocset, Mauro Valli, Markus Mollenbeck. Od 2014 roku współtworzy wraz z wiolonczelistką Martą Kotaszewską i klawesynistą Maciejem Milczarkiem zespół Calvi Ragazzi.

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail