Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Elena Biasi

Pochodzi z Vicenzy, gdzie ukończyła Konserwatorium Arrigo Pedrollo w klasie harfy prof. Marii Rosa Fogagnolo. Poświęciła się studiowaniu muzyki kameralnej.

Gra w duecie „Decarismo” z puzonistą Stefanem Tincani, z którym zdobyła 3. nagrodę na Krajowym Konkursie „Miasta Riccione” w 2012. Elena Biasi należy do grupy teatralnej „Macedonia Clown” w Reggio Emilia, z którą zwyciężyła w 2009 w I edycji Festiwalu „I Teatri del Sacro” w Lucca. Intensywne szkolenia dotyczące metod nauczania Orffa-Schulwerk umożliwiły jej podjęcie pracy nauczycielki muzyki szkołach okręgu Vicenza i Reggio Emilia.

Należy do Stowarzyszenia Kultury Muzycznej Santa Cecilia w Reggio Emilia. Uczestniczyła w I i II kursie Harp Jazz w Mediolanie prowadzonym przez harfistkę jazzową Marcellę Carboni. E. Biasi współpracowała z Orkiestrą Teatro Olimpico w Vicenzy, Chórem i Orkiestrą Miasta Vicenza oraz Solistami Świętego Marka. Jest harfistką w orkiestrze „Accademia del Concerto” w Montecchio Maggiore. Współpracuje także z Filarmonica Città del Tricolore di Reggio Emilia.

https://www.facebook.com/elena.biasi