Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Śpiewająca Rodzina Kaczmarek

Koncert „Bukiet najpiękniejszych pieśni” | 14 listopada 2021r.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków  to rodzinny zespół śpiewaków operowych w skład którego oprócz rodziców: Iwony Kaczmarek (sopran liryczny) i Piotra Kaczmarka (tenor dramatyczny),  wchodzą  genialnie uzdolnieni bracia Adam (tenor ) i Wojciech (baryton). Tradycje muzyczne w rodzinie są długie, dziadek Iwony Kaczmarek, Stanisław Romański był w powojennej Polsce pierwszym solistą Opery Poznańskiej. Rodzice to absolwenci Łódzkiej Akademii Muzycznej, zawodowo związani z łódzkimi teatrami. Synowie swoje pierwsze publiczne kroki artystyczne stawiali w programie „Mam talent”. Adama nazywają polskim Robertino Loretim. Jego występ w programie obejrzało na YouTube ponad 10 milionów osób. Telewizyjny debiut Wojtka ma w internecie blisko 6,5 miliona wejść. Rodzina śpiewa razem od  5 lat.

W swoim niezwykle bogatym repertuarze Śpiewająca Rodzina Kaczmarków ma wiele znanych i lubianych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej oraz okazjonalnie – pieśni patriotyczne i religijne ( również kolędy). 

Bracia Kaczmarek wydali trzy płyty: „Marzenia się spełniają”, „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie” oraz płytę z kolędami. 

źródło:
www.braciakaczmarek.pl
www.pieknekoncerty.pl 

(20+) Śpiewająca Rodzina Kaczmarków | Facebook

Śpiewająca (klasycznie) rodzina Kaczmarków – plus.dzienniklodzki.pl

wykonawcy:

Iwona Kaczmarek – sopran

Piotr Kaczmarek – tenor

Adam Kaczmarek – tenor

Wojciech Kaczmarek – baryton

Iwona Kaczmarek – sopran liryczno – dramatyczny.

Iwona Kaczmarek, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała na wydziale wokalno – aktorskim. Już w czasie studiów podjęła współpracę z Filharmonią Łódzką. Studia podyplomowe odbyła pod kierunkiem wybitnego tenora  Kałudi Kałudowa znanego na świecie śpiewaka operowego. Od 2006 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej opery G. Verdiego Aida. W swoim repertuarze posiada role w operach m.in.:  Tosca, Hrabina, Halka, Trubadur oraz partie w następujących operetkach: Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza. Występuje gościnnie na terenie całego kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny jak i estradowy. Jest obdarzona głosem o charakterystycznej przepięknej i ciepłej barwie. Jej umiejętności wokalne pozwalają na wykonywanie bardzo szerokiego repertuaru: od pieśni poprzez musicale, operetkę, aż po klasyczną „Wielką” operę w największych metropoliach w kraju  i na świecie. 

Piotr Kaczmarek – tenor dramatyczny.

Piotr Kaczmarek – 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował na wydziale wokalno – aktorskim. Dalszą edukację podjął, podobnie jak jego żona, u światowej sławy tenora Kałudi  Kaudowa. Przez dwa sezony był pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie. Występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej, koszalińskiej i kieleckiej. Współpracował  z Teatrami Muzycznymi w naszym kraju. Wiele razy występował w TVP. Najczęściej koncertuje  ze swoją śpiewającą Rodziną (Iwoną, Wojtkiem i Adamem) , ale i sam na terenie całej Polski i poza jej granicami. 

Adam Kaczmarek – tenor.

Adam Kaczmarek – rodził się 9 lutego 2003r. Muzyka jest  z nim od urodzenia. Już od najmłodszych lat próbował naśladować swoich rodziców, którzy są  znanymi w Kraju i poza jego granicami śpiewakami operowymi. Śpiewa piosenki zarówno z repertuaru klasycznego jak i estradowego. W programie telewizyjnym  „Mam talent”  odniósł niebywały sukces. Warto wspomnieć , że stronę Adama na YouTube odwiedziło ponad 40 milionów  osób. Adam  obdarzony jest przepięknym głosem.
Często porównywany jest do włoskiego tenora Robertino Loreietiego.  W styczniu 2017r nagrał wspólnie z bratem Wojciechem debiutancką płytę pt.  „Marzenia się spełniają”, a w październiku  2017  roku drugą płytę pt. „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Od 11 lat trenuje karate kyokushin. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych  posiada zielony pas .Jest uczniem LO. W przyszłości chciałby śpiewać na największych krajowych i światowych scenach nie tylko operowych. 

Wojtek kaczmarek –baryton.

Wojtek Kaczmarek – rodził się 25 lutego 1999r. Pochodzi   z muzycznej rodziny. Muzyka jest w jego życiu od urodzenia. Swoją muzyczną karierę rozpoczął już w przedszkolu. Po mutacji dysponuje nadzwyczaj pięknym i niepowtarzalnym ( w barwie) głosem –  barytonem, czym zawsze zaskakuje publiczność. Śpiewa piosenki zarówno z repertuaru klasycznego jak i estradowego. Ma bardzo wiele scenicznych sukcesów. W programie telewizyjnym „Mam talent” odniósł jak i jego brat Adam niebywały sukces. W styczniu 2017r nagrał wspólnie z bratem Adamem debiutancką płytę „Marzenia się spełniają”, a w październiku 2017 r  drugą płytę pt. „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Od 12 lat trenuje karate kyokushin. Na swoim koncie ma wiele zwycięstw na ogólnopolskich zawodach.  Posiada brązowy pas

XII Festiwal Słowo i Muzyka współfinansowany
był z środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail