Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Agnieszka Rehlis

Uważana za jedną z najwybitniejszych mezzosopranistek swojego pokolenia. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. Barbary Ewy Werner.

Działalność koncertowa Agnieszki Rehlis w głównej mierze obejmuje koncerty oratoryjne. Ma w swoim repertuarze ponad 60 pozycji – od Johanna Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego. Obejmuje on m.in.: Requiem Verdiego i Mozarta, Missę solemnis i IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Stabat Mater Gioacchino Rossiniego, Antonína Dvořáka i Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz utwory Bacha, Georga Friedricha Haendla i Josepha Haydna.

W latach 1996-2007 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zrealizowała wiele znaczących ról na scenie operowej. Między innymi wzięła udział w premierowym spektaklu Giocondy A. Ponchiellego, wykonując rolę Laury, wystawionym na Odrze we Wrocławiu i zarejestrowanym przez Telewizję Polską (2003) oraz w nagraniu zarejestrowanym dla firmy DUX, gdzie zaśpiewała rolę Azy w operze Manru I.J. Paderewskiego, która to płyta otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2004 w kategorii „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej”. Koncertowała w salach filharmonii w Polsce i w Europie (Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Ukraina, Litwa, Austria, Łotwa, Rosja, Słowenia, Hiszpania). Brała udział w międzynarodowych festiwalach m.in. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, „Wratislavia Cantans”, Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, Międzynarodowych Spotkaniach Wschód-Zachód w Zielonej Górze, Festiwalu Krajów Bałtyckich w Toruniu, Usedomer Music Festival w Peenemunde, Festival Pablo Casals w Prades, Festival Casals de Puerto Rico, Festiwalach Muzyki Sakralnej w Marsylii i Norymberdze, George Enescu International Festival, Rheingau Music Festival, Schleswig-Holstein Music Festival, International Music Festival „Contrasts” we Lwowie, Praskie Jaro, Bregenz Festival, Beijing Music Festival, Cafe Budapest Contemporary Arts Festival.

http://www.rehlis.eu/

(671) Agnieszka Rehlis – YouTube
https://culture.pl/pl/tworca/agnieszka-rehlis