Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

9 maja 2024, godz 19.00 | Koncert „Z PIEŚNI POLSKICH”

Maria Hubluk-Kaszuba
Ukończyła studia magisterskie w łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego. Obecnie nadal kształci głos pod kierunkiem znakomitej polskiej śpiewaczki Edyty Piaseckiej. Zadebiutowała rolą Zosi w operze Flis Stanisława Moniuszki. Brała udział także w koncertowych wykonaniach oper w Filharmonii Łódzkiej m. in. Dziecko i czary M. Ravela [Pasterka], Parsifal R. Wagnera [Dziewczę kwiat] czy La Traviata G. Verdiego [Annina].
Koncertowała również jako solistka wraz z chórem Filharmonii Łódzkiej oraz kameralnym chórem Vivid Singers w takich dziełach jak Requiem G. Faure, Msza Piotrowińska S. Moniuszki czy Laudate Dominum W. A. Mozarta. Jest finalistką konkursu operetkowego Czardasz w Krakowie oraz półfinalistką International Vocal Competition Gabriela Beňačková Jhlava w Czechach. Jest zapraszana do udziału w kameralnych koncertach festiwalu Kolory Polski. Bierze także udział w koncertach solowych na terenie całego kraju. Przez kilka sezonów artystycznych była trenerem wokalnym chóru Filharmonii Łódzkiej.

https://www.instagram.com/hublukaszuba

Bartosz Szulc jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie studiował śpiew pod kierunkiem Piotra Micińskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2012 roku. Śpiewał: „Die Zauberflöte” Mozarta, Giulio Cesare Haendla, Abu Hassana Webera, „Barbiere di Siviglia” Rossiniego, „The Blue Castle” Czubatego oraz Gianni Schicchi Pucciniego. Zdobył nagrodę specjalną w I kategorii na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Artystycznej w Kutnie, II nagrodę na VII Konkursie Wokalnym im.L. Różyckiego w Gliwicach oraz III nagrodę i nagrodę specjalną za najlepszy głos basowy II stopnia. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde. W 2015 roku wziął udział w imprezie The Festival Sommer Oper Bamberg, gdzie śpiewał Sarastro. Uczył się na kursach wokalnych prowadzonych przez Rudolfa Piernaya, Roberta Holzera, Udo Reinemanna, Jarda van Nesa i Siergiei Leiferkusa oraz współpracował z wieloma dyrygentami (m.in.Paul Esswood, Ivan Monighetti, Andrzej Straszyński, Jakub Chrenowicz). W 2014 roku rozpoczął wokalne studia doktoranckie.
https://truelinked.com/bartosz.szulc

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail