Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

8 października 2015 r. (czwartek), g. 19.00. KONCERT ORKIESTROWY

Elena Biasi – harfa

Orkiestra Kameralna ARTE POSITIVA

Kamil Chałupnik – dyrygent

Program:

Philippe-Jacques Meyer (1737- 1819 ) – Sonata in g-minor
Gioacchino Rossini (1792 – 1868) – Andantino e allegro brillante
Enrique Granados (1867-1916 ) – Orientale (12 Danzas Españolas, No. 2)
Carlos Salzedo (1885-1961) – Chanson de la nuit
Astor Piazzolla (1921-1992) – Milonga del angel
Debora Henson-Conant (ur. 1953) – New blues
Arcangelo Corelli (1653-1713) – Concerto Grosso D-dur, op. 6 Nr 4
Claude Debussy (1862-1918) – Danse sacreé et danse profane

 

ELENA BIASI pochodzi z Vicenzy, gdzie ukończyła Konserwatorium „A.Pedrollo” w klasie harfy prof. Marii Rosa Fogagnolo. Poświęciła się studiowaniu muzyki kameralnej. Gra w duecie „Decarismo” z puzonistą Stefanem Tincani, z którym zdobyła 3 nagrodę na Krajowym Konkursie „Miasta Riccione” w 2012. E. Biasi należy do grupy teatralnej „Macedonia Clown” w Reggio Emilia, z którą zwyciężyła w 2009 w I edycji Festiwalu „I teatri del Sacro” w Lucca. Intensywne szkolenia dotyczące metod nauczania Orffa-Schulwerk umożliwiły jej podjęcie pracy nauczycielki muzyki szkołach okręgu Vicenza i Reggio Emilia. Należy do Stowarzyszenia Kultury Muzycznej Santa Cecilia w Reggio Emilia. Uczestniczyła w I i II kursie Harp Jazz w Mediolanie prowadzonym przez harfistkę jazzową Marcellę Carboni. E. Biasi współpracowała z Orkiestrą Teatro Olimpico w Vicenzy, Chórem i Orkiestrą Miasta Vicenza oraz Solistami Świętego Marka. Jest harfistką w orkiestrze “Accademia del Concerto” w Montecchio Maggiore. Współpracuje także z Filarmonica Città del Tricolore di Reggio Emilia.

KAMIL CHAŁUPNIK  ukończył Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w 2001 r. Jest absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im.
F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy ( 2010 r.). Z chórami dziecięcymi i młodzieżowymi pracuje od 1999 r. Od 2001 r. prowadzi zajęcia chóru, a od 2007 r. Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Od stycznia 2005 r. pracuje z Chórem Dziecięcym Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki. Jest założycielem i dyrygentem Żeńskiego Chóru Kameralnego „Presto”. Z zespołami prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Włochy, Bułgaria, Grecja, Węgry), bierze również udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach dobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Dokonał kilku prawykonań utworów Krzysztofa Grzeszczaka

 

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail