Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Koncert Inauguracyjny X Festiwalu Słowo i Muzyka u Jezuitów | 6 października 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na koncert inauguracyjny X Międzynarodowego Festiwalu „Słowo i Muzyka u Jezuitów”, który odbędzie się 6 października 2019 r. (niedziela) o godz. 18.45 w naszej świątyni.

WYKONAWCY:

Magdalena Klauze (Gdańsk) – skrzypce

Katarzyna Andrzejczak (Łódź) – skrzypce

Agata Niewiadoma (Łódź) – skrzypce

Michał Owczarek (Łódź) – fagot

Orkiestra Kameralna ARTE POSITIVA (Łódź) – dyr. Kamil Chałupnik

Magdalena Klauze
skrzypce
Tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Wojciecha Szlachcikowskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Tomasza Tomaszewskiego, Macieja Rakowskiego, Thanosa Adamopoulosa oraz Agatę Szymczewską.
Jest laureatką konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i za granicą (m.in. II nagroda na międzynarodowym konkursie w Puli – Chorwacja, II nagroda w Mławskim ogólnopolskim konkursie muzyki akordeonowej, III nagroda na III Uczelnianym konkursie ,,Polska Miniatura Instrumentalna’’)
W 2017 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska „Młody Gdańszczanin”. Występowała jako solistka Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz uczestniczyła w nagraniu płyty wraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Michał Owczarek
Fagot
Urodził się w 1982 r. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Pabianicach w klasie fagotu, a następnie studia muzyczne pod kierunkiem prof. Krzysztofa Kamińskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swoje umiejętności doskonalił na krajowych i zagranicznych kursach wykonawczych, m.in. na kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Klausa Thunemanna w Markneukirchen (Niemcy), podczas warsztatów fagotowych prowadzonych przez Philippe’a Hanona, solistę l’Orchestre National de France w Paryżu. Od 2008 r. zatrudniony jest w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina na stanowisku fagocisty – zastępcy I głosu i kontrafagocisty. Współpracuje również z zespołami takimi jak Polish Camerata, Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Kaliska, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Filharmonia Rzeszowska, a także Capella Bydgostiensis. Jako solista i kameralista bierze aktywny udział w ogólnopolskim życiu muzycznym, a w szczególności Filharmonii Łódzkiej oraz rodzimej Akademii Muzycznej, uczestnicząc m.in. w koncertach monograficznych, kameralnych, a także cyklu Musica Moderna.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002015611854

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail