PROGRAM V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2014

Zobacz szczegółowy program festiwalu

11 września godz. 19.00 – Koncert Inauguracyjny
Chór Kameralny„Vivid Singers”
Zespół Instrumentalny
Dawid Ber – dyrygent
W programie: Allegri, Gabrieli, Gorczycki, Grzeszczak, Fauré, Lewy, Jasiński, Mendelssohn-Bartholdy, Rachmaninow, Rheinberger

18 września godz. 19.00 – Koncert Oratoryjny
Chór Dziecięcy OSM I i II st.
im. H.Wieniawskiego w Łodzi
Chór Żeński i Mieszany OSM I i II st.
im H.Wieniawskiego w Łodzi
Magdalena Brzezińska – fortepian
Natalia Derejska – flet
Oliwia Sowińska – harfa
Adrian Nsanzimana – perkusja
Orkiestra kameralna“Łódzkie Smyczki”
Anna Kamerys – dyrygentka
Ryszard Jan Osmoliński – dyrygent
W programie m. in.: Emerson, Gomółka, Panufnik, Rheinberger,  Rutter, Świder, Wieniawski

21 września godz. 19.00 – Koncert Orkiestrowy
SławomiraWilga – skrzypce
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA
Marek Głowacki – dyrygent
W programie: Mozart

25 września godz. 19.00 – Koncert Kameralny
Sławomir Cichor – trąbka
Piotr Grajter – organy
W programie: Cichor,Grzeszczak, Franck, Pietrzak, Surzyński

2 października godz. 19.00 –  Koncert Chóralny
The Girls’ Choir of Kossuth Secondary School Cegléd
Annamária Ócsai – mezzosopran
Zsuzsanna Fazekas – fortepian
Judit Lédeczi – dyrygentka
W programie m.in.: Bibel, Brooks, Karai, Kodaly, Koksar, Telemann,  Twardowski, Wolf

5 października godz. 19.00 – Koncert Kameralny
Magdalena Kling-Fender – skrzypce
Anna Ceglińska – skrzypce
Jolanta Kukuła-Kopczyńska – altówka
Robert Fender – wiolonczela
W programie: Bach, Grzeszczak

9 października godz. 19.00 – Koncert Kameralny
Agnieszka Makówka – mezzosopran
Piotr Saciuk – fortepian
W programie: Chopin, Denza, Donizetti, Gade, Gall, Karłowicz, Lehár, Saint-Saens

12 października godz. 19.00 – Koncert Chóralno-Organowy
Miłosz Bazelak – organy
Chór kameralny„Lege Artis”
Agnieszka Trela-Jochymek – dyrygent
W programie: Alvarez, Busto,Casals, Gjeilo,Grzeszczak,
Kaczorowski, Lauridsen, Leontowicz, Reger, Stopford, de Victoria.

16 października godz. 19.00 – Koncert Oratoryjny
Marta Czarkowska – sopran
Wiktoria Honorata Zawistowska – mezzosopran
Karol Lizak – tenor
Tomasz Rudnicki – bas
Żeński Chór Kameralny„PRESTO”
Zespół smyczkowy„POSITIVO ARTE”
Patrycja Chałupnik  – fortepian
Kamil Chałupnik, Joanna Kruszyńska – dyrygenci
W programie m.in.: Haendel, Grzeszczak,Mozart, Palestrina, Rossini

17 października godz. 19.00 – Koncert Poetycki
KAMIENIE I PTAKI
Refleksja muzyczna na temat myśli Zbigniewa Herberta
Fundacja im. Dr. Edwarda Otto
Laurent-Martin Schmit – organy
Marcin Rogalski – fortepian
Marta Janek – inscenizacja i recytacja
Marta Janek i Marek Rogalski – opracowanie literackie
Marcin Rogalski – opracowanie muzyczne

19 października godz. 19.00 – Koncert Finałowy
Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran
Julian Gembalski – organy
Jerzy Zelnik – słowo o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce
W programie: Bach, Franck,Gembalski, Grzeszczak, Haydn, Pergolesi

Udostępnij nas znajomym na :Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this page