Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

Międzynarodowy Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów

23 październik 2016 r. (niedziela), g. 18.45 – KONCERT ORKIESTROWY

Julien Feltrin – flety (Londyn, Paryż)

Elena Biasi – harfa (Mediolan)

Orkiestra Kameralna „ARTE POSITIVA” – dyr. Kamil Chałupnik

Program:

A. Vivaldi, G.Ph. Telemann, W.A Mozart

 

JULIEN FELTRIN Rozpoczął edukację muzyczną we Francji, następnie studiował w konserwatorium w Amsterdamie w klasie fletu Waltera van Hauwe ( dyplom z wyróżnieniem w roku 2003). Laureat konkursów muzyki współczesnej Haverhill Sinfonia – Anglia, Gaudeamus – Holandia oraz II nagrody w Konkursie Muzyki Współczesnej im K.Pendereckiego w Krakowie. Koncertował na wielu festiwalach m.in BBC Proms, Salamanca Contemporary Music Festival, Musica Electronica Nova we Wrocławiu, Ultraschall w Berlinie. W 2014 roku uczestniczył w koncercie inauguracyjnym nowego audytorium Radio France występując jako solista z Orkiestra Radia Francuskiego. Od roku 2003 Julien Feltrin jest profesorem fletu prostego w Royal College od Music w Londynie, jest regularnie zapraszany jako wykładowca na lekcje mistrzowskie oraz zasiada w jury konkursów. Oprócz działalności artystycznej Julien Feltrin jest również zaangażowany w dziedzinie budownictwa i badań nad fletami barokowymi.

KATARZYNA TOMCZAK-FELTRIN Urodzona w Łodzi, absolwentka Wydziału Muzyki Dawnej Akademi Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem) Oraz londyńskiej Guildhall School od Music w klasie Nicholasa Parle’a. Laureatka I nagrody w konkursie klawesynowym Musica Britannica, II nagrody w międzynarodowym konkursie muzyki kameralnej Van Wassenaer w Holandii. Stypendystka Britten-Pears Young Artist Programme. Pracowała jako akompaniator na kursach wokalnych m.in. Andreasa Scholl’a, Yvonne Kenny, Emmy Kirkby. Od 2006 roku mieszka we Francji, koncertuje jako solistka i kameralistka, współpracuje z Orchestre Nationale de Lille, z która jako solistka dokonała nagrań kompozycji Henri Dutilleux dla firmy Naxos. W latach 2006-2014 była profesorem klasy klawesynu w konserwatorium w Calais i Arras – obecnie uczy w Godolphin and Latymer School w Londynie.

ELENA BIASI Pochodzi z Vicenzy, gdzie ukończyła Konserwatorium Arrigo Pedrollo w klasie harfy prof. Marii Rosa Fogagnolo. Poświęciła się studiowaniu muzyki kameralnej. Gra w duecie „Decarismo” z puzonistą Stefanem Tincani, z którym zdobyła 3. nagrodę na Krajowym Konkursie „Miasta Riccione” w 2012. Elena Biasi należy do grupy teatralnej „Macedonia Clown” w Reggio Emilia, z którą zwyciężyła w 2009 w I edycji Festiwalu „I Teatri del Sacro” w Lucca. Intensywne szkolenia dotyczące metod nauczania Orffa-Schulwerk umożliwiły jej podjęcie pracy nauczycielki muzyki szkołach okręgu Vicenza i Reggio Emilia. Należy do Stowarzyszenia Kultury Muzycznej Santa Cecilia w Reggio Emilia. Uczestniczyła w I i II kursie Harp Jazz w Mediolanie prowadzonym przez harfistkę jazzową Marcellę Carboni. E. Biasi współpracowała z Orkiestrą Teatro Olimpico w Vicenzy, Chórem i Orkiestrą Miasta Vicenza oraz Solistami Świętego Marka. Jest harfistką w orkiestrze „Accademia del Concerto” w Montecchio Maggiore. Współpracuje także z Filarmonica  Città del Tricolore di Reggio Emilia.

MADDALENA SARTOR Absolwentka Konserwatorium Agostino Steffani w Castelfranco Veneto. W 1998 roku otrzymała pierwszą nagrodę na konkursie muzyki Mitteleuropean Undine w Cividale del Friuli. Brała udział w kursach mistrzowskich i festiwalach muzycznych (Estati Musicali di Portogruaro, Festiwal Musicale Savinese, Conegliano Veneto). Odbyła również studia specjalistyczne z gry na flecie w Akademii Muzycznej we Florencji. W 1999 roku została członkiem włoskiej Youth Orchestra, z którą grała w znanych włoskich teatrach (Teatro Regio w Turynie, Pala-Fenice w Wenecji, Teatro Comunale w Rawennie). Występowała również jako solistka we Włoszech i we Francji. W 2003 i 2004 roku była członkiem Youth Symphonic Orchestra „Arturo Toscanini” w Parmie. W 2005 r. w duecie z pianistą Enrico Padovani zdobyła drugą nagrodę na III Miedzynarodowym Konkursie Muzycznym “Città di Padova” i trzecią nagrodę na Europejskim Konkursie Muzycznym “Città di Moncalieri”. Obecnie współpracuje z Orkiestrą „I Pomeriggi Musicali” w Mediolanie, z orkiestrą Teatro Olimpico w Vicenzy, z Orkiestrą „Filarmonia Veneta” i z Orkiestrą „1813” w Como.

KAMIL CHAŁUPNIK Ukończył Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w 2001 r. Jest absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2010 r.). Z chórami dziecięcymi i młodzieżowymi pracuje od 1999 r. Od 2001 r. prowadzi zajęcia chóru, a od 2007 r. Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Od stycznia 2005 r. pracuje z Chórem Dziecięcym Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki. Jest założycielem
i dyrygentem Żeńskiego Chóru Kameralnego „Presto”. Z zespołami prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Włochy, Bułgaria, Grecja, Węgry), bierze również udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach dobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Dokonał wielu prawykonań utworów łódzkich kompozytorów.

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail