PROGRAM VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU “SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2015

PROGRAM VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU “SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2015

 13.09 – 18. 10. 2015

Program festiwalu : pobierz plik pdf 

 

13 września (niedziela) INAUGURACYJNY KONCERT ORATORYJNY

     Chór Kameralny „All’ Antico”

     Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA  

    Marek Głowackidyrygent

W programie: W.A. Mozart – Missae breves KV 192, 194, 275

17 września (czwartek) KONCERT POETYCKO-MUZYCZNY POŚWIATOWSKA I MUZYKA

     Katarzyna Zając-Caban sopran

     Agnieszka Makówka mezzosopran

     Izabela Połońska śpiew, recytacje

     Aleksandra Nawe fortepian

W programie utwory m. in.: J. Bauera, K. Grzeszczaka, A. Hundziaka, A. Kurylewicza, Wierzchowskiego oraz wiersze Haliny Poświatowskiej

20 września (niedziela) KONCERT KAMERALNY

      Heidemarie Mravlagwiolonczela

      Eva Salmutterfortepian  

     Patrycja Chałupnikfortepian

W programie utwory m. in.: N. Paganiniego, R. Schumana, R. Straussa, Chaminade, A. Piazzoli

4 października (niedziela) KONCERT KAMERALNY

     Jose Chafer Mompo, Manu  Mellaerts, Igor Cecocho, Sławomir Cichor trąbki

     Luc Ponet organy

W programie utwory m. in.: J. S. Bacha, S. Cichora, J. W. Hertla, K. Grzeszczaka, Moralesa, K. McKee, F. Peteersa, Z. Krauze

5 października (poniedziałek) Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51 WIECZÓR WĘGIERSKI

      The Girls’ Choir of Kossuth Secondary School Cegléd

       Judit Lédeczidyrygentka

       Orkiestra Dęta OSP Koło

        Krzysztof Lityńskidyrygent

8 października (czwartek) KONCERT ORKIESTROWY

     Elena Biasiharfa

     Orkiestra Kameralna POSITIVO ATRTE

     Kamil Chałupnik dyrygent

W programie utwory m. in.: A. Corelliego, Ph.-J. Meyera, G. Rossiniego, E. Granadosa, C. Debussy’ego, A. Piazzoli

11 października (niedziela) KONCERT POETYCKO-MUZYCZNY WIELKA TAJEMNICA poezją i muzyką pisana

     Chór Kameralny Ad libitum

     Władysława Bańczyk – dobór tekstów, recytacja

     Izabella Zielecka-Panek dyrygent

W programie utwory m. in.: B. Martinu, K. Grzeszczaka, S. Kaczorowskiego, Świdra, F. Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz poezje R. Brandstaettera, K. Wojtyły, K. Zawistowskiej, K. Iłłakowiczówny 

15 października (czwartek) KONCERT KAMERALNY

     Aneta Janiszewska-Salwińska hafra

     Konrad Salwińskiakordeon

     Andrzej Szadejkoorgany

W programie utwory m. in.: M. de Falli, K. Grzeszczaka, M. Majkusiaka, A. Piazzoli, Karczyńskiego.

18 października (niedziela) FINAŁOWY KONCERT CHÓRALNY

     Chór  im. Stanisława Krukowskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu

     Agnieszka Franków-Żelaznydyrygent

W programie utwory m. in.: E. Elgara, S. Moniuszki, R. Twardowskiego, J. Świdra, F. Sinatry

O. Józef Łągwa – Dyrektor Festiwalu

Krzysztof Grzeszczak – Kierownik Artystyczny

Janusz Janyst – Słowo o muzyce

 

Udostępnij nas znajomym na :Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this page