Koncert oratoryjny tagged posts

PROGRAM VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2015

PROGRAM VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2015

 13.09 – 18. 10. 2015

Program festiwalu : pobierz plik pdf 

13 września (niedziela) INAUGURACYJNY KONCERT ORATORYJNY

     Chór Kameralny „All’ Antico”

     Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA  

    Marek Głowackidyrygent

W programie: W.A. Mozart – Missae breves KV 192, 194, 275

17 września (czwartek) KONCERT POETYCKO-MUZYCZNY POŚWIATOWSKA I MUZYKA

     Katarzyna Zając-Caban sopran

     Agnieszka Makówka mezzosopran

     Izabela Połońska śpiew, recytacje

     Aleksandra Nawe fortepian

W programie utwory m. in.: J. Bauera, K. Grzeszczaka, A. Hundziaka, A. Kurylewicza, Wierzchowskiego oraz wiersze Haliny Poświatowskiej

20 września (niedzi...

Przeczytaj całość

PROGRAM V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2014

Zobacz szczegółowy program festiwalu

11 września godz. 19.00 – Koncert Inauguracyjny
Chór Kameralny„Vivid Singers”
Zespół Instrumentalny
Dawid Ber – dyrygent
W programie: Allegri, Gabrieli, Gorczycki, Grzeszczak, Fauré, Lewy, Jasiński, Mendelssohn-Bartholdy, Rachmaninow, Rheinberger

18 września godz. 19.00 – Koncert Oratoryjny
Chór Dziecięcy OSM I i II st.
im. H.Wieniawskiego w Łodzi
Chór Żeński i Mieszany OSM I i II st.
im H.Wieniawskiego w Łodzi
Magdalena Brzezińska – fortepian
Natalia Derejska – flet
Oliwia Sowińska – harfa
Adrian Nsanzimana – perkusja
Orkiestra kameralna“Łódzkie Smyczki”
Anna Kamerys – dyrygentka
Ryszard Jan Osmoliński – dyrygent
W programie m. in.: Emerson, Gomółka, Panufnik, Rheinberger,  Rutter, Świder, Wieniawski

21...

Przeczytaj całość

18 września 2014 r., g. 19.00 – KONCERT ORATORYJNY

Chór Dziecięcy OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

Chór Żeński i Mieszany OSM I i II im H. Wieniawskiego w Łodzi

Magdalena Brzezińska – fortepian

Natalia Derejska – flet

Oliwia Sowińska – harfa

Adrian Nsanzimana – perkusja

Orkiestra kameralna “Łódzkie Smyczki”

Anna Kamerys, Ryszard Jan Osmoliński – dyrygenci

Program:

Roger Emerson – Ubi caritas

Józef Świder – Laudate pueri Dominum

Bob Chilott – Can you hear me

Linda Spevacek – A Choral Flourish

Aandrzej Panufnik – Suita Staropolska

Henryk Wieniawski – Romans

Rękopis z Biblioteki Krasińskich ok.1420r – Maria en mitissima

Josef Rheinberger– Ave maris stella, op.118, nr.6

Piotr  Jańczak – De profundis

Mikołaj Gomółka – Psalm XXIX Nieście chwałę mocarze

John Rutter– A gae...

Przeczytaj całość

24 października 2013 r., g. 19.00, – KONCERT ORATORYJNY

Mieczysław Pawlakobój

Aleksandra Nawefortepian

Julianna Kamila Siedler, Hubert Marciniakperkusja

Chór Dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi,

Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,

Żeński Chór Kameralny „Presto” Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi,

Orkiestra Smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi oraz Zespół  Smyczkowy POSITIVO ARTE

Kamil Chałupnikdyrygent

Program:

  1. Andrzej Hundziak (ur. 1927) – Marchołt, sł. Roman Brandstaetter

  2. Bronisław Kazimierz Przybylski (1942-2011) – Dwa Brysie, sł. Ludwik Jerzy Kern

  3. Krzysztof Grzeszczak (ur. 1965) – Ostinateco

  4. Jerzy Bauer (ur. 1936) – Na Zachód, na Południe, na Półno...

Przeczytaj całość